تبلیغات
مریم قشم - 10 واقعیت برتر تناسب اندام
روبه سوی فردایی زیباتر از امروز
درباره وبلاگ

آرشیو

طبقه بندی

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

نویسندگان

آمار وبلاگ

Admin Logo
themebox

10 واقعیت برتر تناسب اندام

۰ واقعیت برتر تناسب اندام

۱۰ واقعیت برتر تناسب اندامآیا می‌خواهید در کارتان سریع‌تر شوید؟ در خانه کمتر احساس خستگی کنید؟ اوقات خوشی را با همسرتان بگذرانید؟اگر شما به همه این سوالات پاسخ بله دادید، ورزش جواب شما است.
فعال بودن از نظر بدنی فواید دور از انتظاری را برای شما به ارمغان می‌آورد (البته یک هیکل متناسب و یک صورت‌حساب خالی از هزینه‌های بهداشتی هم خیلی بد نیست). اگر شما به دنبال انگیزه برای آغاز کردن یا برگشتن به یک برنامه تمرینی منظم می‌گردید، در اینجا ۱۰ واقعیت در مورد تناسب اندام وجود دارد که ممکن است به دلگرم شدن شما کمک کند. 
۱) تمرین، قدرت فکری را افزایش می‌دهد 
ورزش، نه تنها برای بهبود وضعیت بدنی شما مفید است، بلکه به عملکرد ذهنی شما نیز کمک می‌کند. تمرین سطح انرژی را افزایش می‌دهد و سروتونین را در مغز زیاد می‌کند که به بهبود عملکرد ذهنی منجر می‌شود. واضح است کسی که فعال است و ورزش می‌کند، در کارش خلاق‌تر و توانمندتر است و این ویژگی شما را به یک نیروی کار خوب تبدیل می‌کند و البته فواید دیگری نیز در بردارد؛ از جمله اینکه شرکت‌ها با ساعات کاری تلف شده کمتر، ساعات بیماری و مرخصی کمتر و هزینه‌های بهداشتی پایین‌تری نیز روبه‌رو می‌شوند. 
۲) تحرک استرس را نابود می‌کند
به همان اندازه که ممکن است فکر کردن به تمرین، استرس را از شما دور کند، عملی کردن آن هم برای رفع اضطراب موثر است. ورزش پاسخی آرامش‌بخش ایجاد می‌کند که به عنوان یک گیجی مثبت از آن یاد می‌شود. ورزش همچنین به بهبود خلق و خوی شما کمک و از شما در مقابل افسردگی دفاع می‌کند، به این ترتیب تنها شما نیستید که از شادی بیشتر و استرس کمتر در زندگی تان بهره‌مند می‌شوید؛ هنگامی که شما کمتر استرس داشته باشید، کمتر کج‌خلق هستید و این می‌تواند روابط شما را با همسر، فرزندان و همکارانتان بهبود بخشد. 
۳) تمرین به شما نیرو می‌دهد 
شما ممکن است تعجب کرده باشید که چگونه شرکت در یک ورزش ۳۰ دقیقه‌ای، در صبح می‌تواند کل روز شما را تغییر دهد. هنگامی که آندروفین در طول تمرین در جریان خون شما افزایش پیدا می‌کند، شما احساس نیرومندی بیشتری در بقیه روز دارید. هنگامی که شما قدرت و استقامت خود را افزایش می‌دهید، انجام وظایف روزانه مانند بالارفتن از پله‌ها، ایستادن در صف و... آسان‌تر می‌شود. تمرین همچنین به شما کمک می‌کند در طول روز احساس پرانرژی بودن داشته باشید. خستگی جسمی که شما پس از ورزش احساس می‌کنید، مشابه خستگی هر روزه شما نیست. هر بار که بدن شما با تمرین تطبیق پیدا می‌کند، شما انرژی بیشتری را نسبت به دفعه‌های قبل احساس خواهید کرد. 
۴) پیداکردن زمان برای تناسب اندام سخت نیست 
شاه‌کلید تناسب اندام، استفاده خردمندانه از زمان است. به یک تیر و دو نشان فکر نکنید؛ خانوده‌تان را به پارک ببرید، با هم دوچرخه‌سواری کنید درحالی که از با خانواده‌ بودن لذت می‌برید و فعالیت جسمانی انجام می‌دهید همچنین فراموش نکنید که شما باید راهپیمایی سخت را هم تجربه کنید؛ یک ساعت یا بیشتر را برای انجام تمرین به شکل رسمی صرف کنید. می‌توانید دوره‌های کوتاه‌مدتی از فعالیت بدنی را در طول روز انجام دهید؛ شرکت در دو یا سه بخش ۱۵ یا ۲۰ دقیقه‌ای فعالیت به اندازه انجام توان آن به‌طور یک‌جا موثر است. جارو کشیدن خانه در صبح، دوچرخه‌سواری در پارک با بچه‌ها و سپس انجام یک پیاده‌روی سریع در بعدازظهر می‌تواند یک روز فعال را رقم بزند. راهنمایی‌های اخیر بیان می‌کنند که برای کاهش وزن و ثابت نگه داشتن آن حداقل باید ۶۰ دقیقه در روز ورزش کنید.
۵) تناسب اندام به برقراری روابط کمک می‌کند
تا به حال فکر کرده‌اید که ورزش و تمرین به بهبود روابط اشخاص چه کمکی می‌کند؛ خواه آن رابطه با همسر باشد، خواه فرزندان یا یک دوست. مخصوصا اگر به صورت گروهی یا با یک همراه ورزش کنید، مفرح‌تر می‌شود. بنابراین برای پیاده‌روی با همسرتان هر شب بعد از شام برنامه‌ریزی کنید. دوستانتان را به جای رستوران و کافی‌شاپ در باشگاه ورزشی ملاقات کنید. 
۶) تمرین به دور کردن بیماری کمک می‌نماید
تحقیقات نشان داده که تمرین می‌تواند به پیشگیری یا آهسته کردن ابتلا به بیماری قلبی، سکته مغزی، فشار خون بالا، کلسترول بالا، دیابت نوع۲، آرتریت، پوکی استخوان و کاهش توده عضلانی کمک کند. ورزش همچنین عضلات و مفاصل را قوی‌تر می‌کند و شانس ابتلا به برخی از دردها و مشکلات شایع در سالمندان را کاهش می‌دهد. تمرین می‌تواند حتی عملکرد سیستم ایمنی را ارتقا دهد، بنابراین شما کمتر با سرماخوردگی و آنفلوآنزا درگیر می‌شوید. 
۷) تناسب اندام قدرت قلب شما را افزایش می‌دهد 
ورزش، نه تنها به مبارزه با بیماری‌ها کمک می‌کند، بلکه قلب (مهم‌ترین عضله در بدن که به انجام فعالیت‌های روزمره زندگی کمک می‌کند) را هم قوی‌تر می‌کند و سیستم عروقی شما عملکرد موثرتری خواهد داشت. هنگامی که قلب شما قوی‌تر شد، در هر ضربان، خون بیشتری را پمپاژ می‌کند و در نتیجه لازم نیست که قلب شما سریع تر بزند. در مدت تنها دو روز پس از شروع تمرین بدن خودش را تطبیق می‌دهد و شما احساس خستگی کمتری خواهید کرد و خیلی لازم نیست که برای نفس کشیدن تلاش کنید. 
۸) تمرین به شما اجازه می‌دهد بیشتر بخورید
عضلات، کالری بیشتری را در مقایسه با بافت چربی می‌سوزانند. بنابراین شما که عضلات بیشتری دارید، میزان متابولیسم‌تان در حال استراحت هم بالاتر از افراد دیگر است. آیا شما می‌توانید همه چیز بخورید؟ نه، اما هنگامی که شما به طور منظم ورزش می‌کنید، می‌توانید بدون نگرانی از خوردن چیزهایی که دوست دارید، لذت ببرید. 
۹) تمرین عملکرد را افزایش می‌دهد 
پس از چند هفته تمرین منظم، ممکن است شما احساس کنید که لباس‌هایتان جور دیگری توی تنتان می‌ایستد و می‌بینید که سفتی عضلاتتان افزایش یافته است. ورزش منظم، عضلات شما را قوی‌تر می‌کند، انعطاف‌پذیری را افزایش می‌دهد و عملکرد کلی شما را بهبود می‌بخشد. عضلات شما کارایی خیلی بیشتری دارند و شما استقامت بیشتری کسب می‌کنید. زمان عکس‌العمل و تعادل شما بهبود می‌یابد. 
۱۰) کاهش وزن مهم‌ترین هدف نیست 
کاهش وزن، دلیل بسیاری از افراد برای شروع ورزش کردن است، اما مطمئنا تنها فایده یک برنامه تمرینی نیست. هدف بلندمدت کاهش وزن برای افرادی که برنامه‌های تناسب اندام را آغاز می‌کنند، خیلی اغواکننده است و اگر آنها نتایج را زود مشاهده نکنند، می‌تواند موجب ناامیدی شود. بنابراین اگرچه شما هدف کاهش وزن را در شروع یک برنامه تمرینی دارید اما نباید تنها هدف شما باشد، برای احساس بهتر و انرژی بیشتر و استرس کمتر تلاش کنید هدف کاهش وزن و افزایش تمرین باید بخشی از زندگی شما شود.نوشته شده توسط :مریم قشم
دوشنبه یکم اسفند 1390-ساعت 19 و 31 دقیقه و 13 ثانیه
نظرات() 

https://alonafeast.wordpress.com
چهارشنبه هجدهم مرداد 1396 ساعت 13 و 19 دقیقه و 27 ثانیه
The other day, while I was at work, my cousin stole my apple ipad and tested
to see if it can survive a forty foot drop, just so she can be
a youtube sensation. My iPad is now broken and
she has 83 views. I know this is totally off topic but I had to share it with someone!
BHW
پنجشنبه بیست و چهارم فروردین 1396 ساعت 22 و 57 دقیقه و 42 ثانیه
Every weekend i used to pay a visit this site, as i want enjoyment,
for the reason that this this site conations truly nice funny
information too.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر